امتیاز دهی ستاره ای برای نوشته های وردپرس با kk Star Ratings

امتیاز دهی ستاره ای برای نوشته های وردپرس با kk Star Ratings
4.3/5 - (21 امتیاز)

یکی از مهم ترین دغدغه مدیران وبسایت ها نظر کاربران و خوانندگان درباره مطالب منتشر شده می باشد. استفاده از یک سیستم امتیازدهی توسط کاربران به مطالب وردپرس یکی از راه‌هایی است که با استفاده از ان می توانیم تا میزان رضایت کاربران نسبت به نوشته‌ها و مطالب موجود در سایت خود را دریافت کرده و در مطالب خود نمایش دهید.

یکی از روش های نظرسنجی استفاده  از سیستم امتیاز دهی به مطالب سایت می باشد که کاربران را نیز بسیار ترغیب می کند تا در پایان هر مطلب امتیاز مورد نظر خود را برای محتوای خوانده شده بدهند.

در این نوشته از آموزش وردپرس، قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن بتوانید تا امکان امتیازدهی ستاره‌ای برای مطالب خود را فراهم کرده و از طرفی میزان امتیازات را نیز در نتایج جستجوی گوگل به نمایش بگذارید .

آموزش افزونه kk Star Ratings :

این افزونه وردپرس بیش از ۸۰٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است. پس از دانلود، نصب و فعالسازی افزونه  kk Star Ratings  گزینه ی “kk Star Ratings” در منوی سمت راست پیشخوان  وردپرس ظاهر می شود بر روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

دانلود افزونه

تنظیمات مربوط به تب Settings :

kk-star-plugin

kk-star-plugin

Enable/Disable: این گزینه جهت فعال کردن افزونه می باشد. برای فعال سازی و یا غیرفعال کردن آن می توانید داخل مربع کلیک کنید.

Placement: از این بخش قادر خواهید بود تا صفحات مورد نظر برای نمایش و امکان امتیازدهی ستاره‌ای به مطالب وردپرس را فعال و غیرفعال نمایید. ( صفحه اصلی، آرشیو مطالب، نوشته‌ها و برگه‌ها ) . در صورت فعال کردن گزینه Disable voting in archives امکان امتیازدهی به نوشته‌ها در صفحه آرشیو مطالب غیرفعال خواهد شد.

(Exclude following category(s: اگر دسته بندی های متعددی دارید و قصد دارید تا امکان امتیازدهی به مطالب را برای دسته‌بندی خاصی از مطالب وردپرس غیرفعال کنید ، آی‌دی دسته‌بندی دلخواه خود را در این فیلد وارد کرده و هر آی‌دی را با استفاده از کاما انگلیسی از هم جدا کنید.

Google Rich Snippets: با علامت زدن این گزینه می توانید امکان ایندکس نتایج امتیازات توسط موتور جستجو و نمایش آنها در نتایج جستجو  را به گوگل بدهید.

Unique voting: برای اینکه به بازخورد صحیح از این افزونه برسید این گزینه را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه امکان ثبت امتیاز بر اساس آی‌پی خواهد بود و هر بازدیدکننده قادر است تا برای هر نوشته صرفا یک بار امتیاز خود را ثبت نماید. در غیر این صورت اشخاص امکان دارند که چندین بار رأی دهند.

Clear line: این گزینه را برای اینکه امتیازات درون محتوای نوشته نمایش داده نشوند و محتوای نوشته را دچار بی نظمی نکنند فعال کنید تا بخش امتیازدهی به صورت خطی در بخشی از محتوای صفحه به صورت کامل نمایش داده شوند.

Admin screen column: نمایش امتیازات داخل پنل ادمین وردپرس ، با فعال سازی این گزینه نیز دکمه‌ای در ویرایشگر نوشته و برگه افزوده خواهد شد که می‌توانید با استفاده از شورت کد اقدام به نمایش بخش امتیاز دهی در بخشی از نوشته کنید.

Legend: در این بخش قادر خواهید بود تا نحوه نمایش امتیازات ثبت شده را شخصی سازی کنید و مشخص کنید که چه مواردی را در امتیازدهی نشان دهد . با استفاده از کدهای موجود در هر بخش می توانید میزان کلی امتیاز، متوسط امتیاز، تعداد امتیاز ثبت شده توسط کاربران و… را نمایش دهید.

برای نشان دادن تعداد رأی‌ها از [total]، و برای نشان دادن میانگین رأی‌ها از [avg]، استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال اگر این جمله رو بکار ببریم:

“[total] رای، میانگین: ([per]([avg]”  به این شکل نشون داده میشه: ” ۱۵ رأی، میانگین: (۸۱٫۳۳%) ۴٫۱ ”

نکته : برای ایندکس شدن نتایج در گوگل حتما باید [total] و [avg] موجود باشد.

Position: موقعیت قرارگیری ستاره های امتیازدهی در نوشته ها که در چهار قسمت قابل نمایش می باشد .

(Speed of fueling (in milliseconds: سرعت لود شدن ستاره ها پس از کلیک بر روی آنها ، تغییرات را بر حسب میلی ثانیه تعیین کنید تا ستاره‌ها رنگی شوند.

Initial text: متنی که قبل از امتیازدهی نمایش داده می شود. این متن تا زمانی که کسی رأی نداده ظاهر می شود .مثلا : لطفا به این مطلب رای بدهید .

Thank you message: متن تشکر پس از امتیاز دادن کاربران.مثلا :از رای شما متشکریم .

Error message: در صورتی که امتیازدهی با مشکل مواجه شود پیام خطایی ارسال خواهد شد. می توانید متن آن را وارد کنید.

 

تنظیمات مربوط به تب Settings :

kk Star Ratings

kk Star Ratings

Amount of stars:  تعداد ستاره که می خواهید نمایش داده شود مشخص کنید. معمولا ۵ ستاره برای امتیازدهی استفاده می شود.

Width of single star و Height of single star :طول و عرض تصویر ستاره را بر حسب پیکسل وارد کنید . این اندازه در حالت عادی بر روی ۲۴ پیکسل تنظیم شده است.

Gray Star: ستاره ی خاکستری که نشان دهنده ی هیچ امتیاز می باشد.

Yellow Star:ستاره ی زرد که نشان دهنده ی امتیاز کم می باشد.

Orange Star: ستاره ی نارنجی یعنی تمامی امتیازات کامل است و به عبارتی پنج ستاره شده اید!

در این قسمت می‌توانیم هر شکلی رو به جای ستاره، آپلود کنید و به جای آن قرار دهیم.

 

تنظیمات مربوط به تب Tooltips :

kk-star-plugin

kk-star-plugin

در این قسمت شما می توانید برای هر وضعیتی یک نام و رنگ مشخص انتخاب کنید. توجه کنید که رنگ پیش فرض در نوشته‌های Tooltips سفید هست. اگر سایت شما دارای زمینه سفید هست، حتما برای دیده شدن tooltips ها، رنگ آن را تغییر دهید.

تب Reset:

این گزینه برای زمانی است که کاربران امتیازاتی داده اند و حالا می خواهید همه ی آنها را حذف کنید.

تب Help:

در این قسمت شما را راهنمایی می کند که چگونه می توانید با استفاده از کدهایی که در اختیاز شما قرار میگیرد این امتیازدهی ها را در قالب فعال کنید.

4.3/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question