آموزش راه‌اندازی بسته آماده نصب قالب وردپرس در هاست سی پنل

آموزش راه‌اندازی بسته آماده نصب قالب وردپرس در هاست سی پنل
5/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به آموزش نصب و راه‌اندازی بسته آماده نصب قالب وردپرس در هاست سی پنل بپردازم تا بتواند سایتی دقیقا  مشابه دمو قالبی که خریداری کرده اید روی سایت خودتون نصب کنید .

اگر سایت شما راه‌اندازی نشده و می‌خواهید سایتی جدید راه‌اندازی کنید پیشنهاد می‌کنم از بسته آماده نصب قالب استفاده کنید تا به‌راحتی و در چند دقیقه سایتی دقیقاً مشابه دمو داشته باشید. یعنی ظرف چند دقیقه وردپرس ، قالب، افزونه‌ها، و محتوای دمو روی سایت شما نصب می‌شود.

بسته نصبی وردپرس چیست؟

طراحان قالب بعد از اینکه قالب خودشون رو طراحی کردند، اقدام به ساخت صفحات و برگه هایی داخل وردپرس می کنند تا کلیه امکانات قالب را بخوبی نمایش دهند. بعد از بعد از نهایی شدن طراحی و چیدمان قالب و تنظیمات سایت با استفاده از افزونه ای به نام duplicator اقدام به تهیه بسته نصب آسان می کنند . این بسته، پکیجی شامل هسته وردپرس، پوسته و افزونه های مورد نیاز قالب، چیدمان و استایل های سایت می باشد که شما می توانید با نصب این بسته سایتی مشابه دمو طراحی شده داشته باشید .
این بسته شامل دو فایل می باشد یک فایل zip که شامل تمامی فایل های مربوط به سایت که عبارت است از پوشه افزونه ها، فایل های وردپرس، فایل های اپلود شده و… به همراه پایگاه داده وردپرس و دومین فایل هم شامل فایلی با نام installer.php هستش که برای نصب و راه اندازی بسته نصبی وردپرس از اون استفاده میشه و تنظیمات و دیتابیس از طریق همین فایل کانفیگ شده و در انتها میتونید تا این فایل را از هاست خودتون حذف کنید.

نکاتی که قبل از نصب بسته نصبی قالب وردپرس باید بدانید :

۱- بسته نصب آسان، معمولا برای ایجاد سایت های جدید، مورد استفاده قرار می کیرد و اگر وبسایت شما دارای محتوا می باشد، بایستی راهنمای نصب معمولی قالب وردپرس را مطالعه نمایید.

۲- فضای آزاد هاست شما حداقل ۳ برابر ظرفیت بسته نصبی باشد.

۳- برای راه اندازی بسته نصبی قالب نیازی به نصب جداگانه وردپرس بر روی هاست خود ندارید چون پکیج بسته نصبی شامل هسته وردپرس، پوسته و افزونه های مورد نیاز قالب است.

۴- اگر شما سایتی رو از قبل دارید و وردپرس را راه اندازی کردید باید بدونید که با نصب بسته آسان کلیه داده های شما از بین خواهند رفت چرا که وردپرس به صورت مجزا نصب خواهد شد. بنابراین هر پوشه و فایل غیرمرتبط با سایت رو از مسیر public_html حذف کنید.

مراحل نصب بسته نصب آسان روی cpanel

مرحله اول : آپلود فایل بسته نصب آسان روی هاست cpanel

برای شروع نصب قالب ابتدا با استفاده اطلاعات ورودی که هاستینگ در اختیار شما قرار داده ، وارد پنل مدیریت هاست خود شوید و مشابه تصویر زیر روی file manager کلیک کنید.

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

سپس به مسیر public_html وارد شوید. پس از ورود روی دکمه Upload کلیک کرده و در صفحه باز شده فایل‌های بسته نصبی وردپرس که شامل یک فایل archive.zip و یک فایل installer.php. می باشد انتخاب کنید تا آپلود بشه، بسته به حجم پکیج این کار ممکنه تا مدت زمانی طول بکشه بنابراین تا انتهای آپلود شدن فایل منتظر بمونید.

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

بعد از اینکه فایل شما آپلود شد،حالا داخلی مسیر public_html باید دو فایل آپلود شده وجود داشته باشد.

مرحله دوم : ساخت دیتابیس جدید در هاست سی پنل

به صفحه اصلی کنترل پنل سی پنل در هاست مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر زیر روی دکمه MySQL database wizard کلیک کنید تا وارد مرحله ساخت دیتابیس در هاست سی پنل شوید.

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

بعد انتخاب MySQL database wizard به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد که در این صفحه یک نام دلخواه برای پایگاه داده جدید وردپرس انتخاب کنید و سپس روی دکمه Next Step کلیک کنید .

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

در این مرحله وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می شوید که در این صفحه باید نام کاربری پایگاه داده و رمز پایگاه داده رو انتخاب کنید .البته با استفاده از دکمه Password Generator نیز قادر خواهید بود تا یک رمز قوی که سی پنل به صورت خودکار برای شما می سازد را برای رمز پایگاه داده خودتون استفاده کنید. دقت کافی را داشته باشید که رمز رو در جایی مطمئن کپی کنید و اونو هیچوقت فراموش نکنید چرا که در آینده و در مراحل بعد به این رمز و نام‌های انتخاب شده احتیاج پیدا خواهید کرد.

بعد از درج نام کاربری پایگاه داده و رمز پایگاه داده گزینه Create User را انتخاب کنید .

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

در مرحله آخر به صفحه دیگری مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد، در این مرحله تیک گزینه ی ALL PRIVILEGES رو بزنین و روی next step کلیک کنین تا نام کاربری به پایگاه داده اضافه شود .

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قا

آموزش نصب و راه اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل

در نهایت با کلیک روی Next Step در این مرحله پایگاه داده به درستی ساخته شده و پیغام موفقیت آمیز بودن اون به شما نمایش داده خواهد شد.

در پایان این مرحله نام پایگاه داده ، نام کاربری پایگاه داده و رمز پایگاه داده را برای نصب بسته در مرحله بعد نگهداری کنید .

مرحله سوم : نصب بسته نصبی قالب

در این مرحله در نوار آدرس مرورگر ابتدا آدرس دامنه خودتون رو وارد کنید و در انتهای آن installer.php را وارد کنید ( به عنوان نمونه آدرس شما میبایست به شکل mahanwp.com/installer.php باشه ) تا به مرحله راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس در هاست سی پنل وارد شوید. حالا همونطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید در صفحه مورد نظر اطلاعات و نیازمندیهایی که برای نصب بسته آسان وردپرس لازمه به شما نمایش داده خواهد شد که اگر برخی از اونها بر روی هاست شما فعال نباشه به صورت قرمز رنگ به شما نمایش داده میشه اما اگر همه چی درست و دقیق بود با رنگ سبز رنگ قابل مشاهده خواهد بود.

تیک گزینه I have read and accept all terms & notices (required to continue) را فعال کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

در این مرحله از ما اطلاعات دیتابیس می خواهد که باید نام پایگاه داده ، نام کاربری پایگاه داده و رمز پایگاه داده ای که در مرحله دوم ایجاد کرده ایم را داخل این پنجره وارد کنیم .

Database: در این بخش باید نام پایگاه داده را وارد کنید، در اینجا ما نام پایگاه داده‌ را در مرحله دوم mahanwp_mahanwp انتخاب کردیم، شما هم هر نامی که برای پایگاه داده انتخاب کرده اید در این فیلد وارد کنید.

User: در این بخش هم باید نام کاربر پایگاه داده وردپرس را وارد کنید. در اینجا ما نام کاربری را در مرحله دوم  mahanwp_mahan  انتخاب کردیم،شما هم هر نامی که برای نام کاربری پایگاه داده انتخاب کرده اید در این فیلد وارده کنید.

Password: در این بخش هم باید رمزی که برای پایگاه داده وردپرس خودتون انتخاب کرده اید را وارد کنید.

حالا که اطلاعات دیتابیس را وارد کردید در پایین پنجره روی دکمه Test Database کلیک کنید تا مشابه تصویر زیر در کادر قرمز رنگ که با شماره ۴ مشخص کردم اطلاعات دیتابیس بررسی شده و پیغام Success به رنگ سبز مشاهده کنید. اگر در این مرحله با خطا مواجه شدید باید بررسی کنید و ببینید که در کدوم بخش خطا رو ثبت کرده تا رفع کنید.اگر با پیغام خطایی مواجه شدید می توانید مقاله رفع خطای نصب بسته های نصبی را مطالعه کنید .

حالا اگر  همه چیز صحیح و درست هست روی دکمه Next که در انتهای صفحه قرار داره کلیک کنید.

با کلیک روی دکمه Next پنجره‌ای نمایش داده می شود که به عنوان یک تاییدیه در هنگام نصب بسته آسان وردپرس می باشد ، روی دکمه Yes کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

در این مرحله روی advanced options کلیک کنید تا تنظیمات این بخش به شما نمایش داده شود. در قسمت New Admin Account داخل فیلد Username نام کاربری و در فیلد Password هم رمز مورد نظر خودتون برای ورود به بخش پیشخوان وردپرس را انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه Next که در انتهای صفحه قرار داره کلیک کنید.

در نهایت گزینه test site را انتخاب کنید تا وارد وبسایت خود شوید و سایتی مشابه دمو همان قالب مورد نظر برای شما نمایش داده شود.

برای وارد شدن به پنل مدیریت (پیشخوان وردپرس) به انتهای آدرس سایت خود  wp-admin  را وارد کنید (برای مثال mahanwp.com/wp-admin ) و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود با موفقیت وارد پنل مدیریت شوید و تغییرات وبسایت خود را به راحتی انجام دهید.

نکاتی که بعد از نصب بسته نصبی قالب وردپرس باید بدانید :

۱- حتما افزونه Duplicator رو غیر فعال و حذف کنید و فایل installer.php و فایل zip مربوط به فایل های وردپرس رو پاک کنید .

۲- از پیشخوان وردپرس وارد بخش “کاربران” شوید و حتما نام کاربری هایی بجز کاربری که خودتان ایجاد کرده اید را حذف کنید و برگه ها و نوشته های آن کاربر را به کاربری خود اختصاص بدهید .

۳- وارد نام کاربری خود شوید و حتما جهت امنیت سایت ، نام نمایشی کاربر رو تغییر بدید.

۴- حتما دسترسی گوگل رو ببندید. تا برگه ها و نوشته های دمو روی دامنه شما ایندکس نشود و بعد از اینکه برگه ها و نوشته ها را ویرایش کردید و مواردی نیاز نداشتید حذف کردید دوباره این بخش را فعال کنید .

۵- افزونه های نصب شده را بروز رسانی کنید .

رفع خطاهای راه‌اندازی بسته نصبی قالب وردپرس

اگر در مراحل نصب با خطایی مواجه شدید می توانید مقاله رفع خطای نصب بسته های نصبی را مطالعه کنید .

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question