آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس
4.7/5 - (6 امتیاز)

اگر برای مدتی از WordPress استفاده کرده اید، احتمالاً با شرایطی روبرو شده اید که باید ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس را پیدا کنید.

ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس می توانند در استفاده از افزونه ها و کار با کد ، هم مفید باشند. اما علی رغم اهمیت آنها ، وردپرس جایی را که می توانید شناسه پست ها و صفحات را پیدا کنید ، مشخص نمی کند.

در این پست، چگونگی پیدا کردن شناسه برای بخش های مختلف وردپرس ، و همچنین برخی از روش های کلی استفاده از این شناسه ها در سایت وردپرسی یاد خواهید گرفت.

آیدی یا شناسه صفحات و پست‌ها چیست؟

وردپرس به هر بخش از مطالب موجود در سایت شما شماره ID بنحصر‌به‌فرد می دهد.

بدون اینکه بیش از حد به ساختار پایگاه داده بپردازیم ، فقط می توان گفت که این کار به وردپرس کمک می‌کند تا تمام محتوای مختلف درون سایت را به راحتی پیدا و پیگیری کند.

هر زمان که وردپرس نیاز به ارائه مطالب داشته باشد ، از شماره شناسه برای یافتن هر قطعه خاص از محتوا استفاده می کند. این بدان معناست که اگر می خواهید محتوای خاصی را جستجو کنید یا از آن در بخش های مختلف قالب استقاده کنید، نیاز است بدانید که چگونه می توانید ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس را پیدا کنید.

نحوه یافتن شناسه برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

یافتن ID برگه‌ها و نوشته‌ها بسیار ساده است ، البته کمی غیرمستقیم. وقتی هر پست یا صفحه در داشبورد وردپرس خود را ویرایش می کنید شناسه در URL آن صفحه قابل مشاهده است.

به عنوان مثال، می‌خواهید شناسه پست زیر را پیدا کنید.ابتدا به قسمت “همه ی نوشته ها” رفته و یکی از مطالب را “ویرایش” کنید. (مثل تصویر زیر)

پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

پس از “ویرایش” در آدرس مرورگر خود دنبال یک عدد باشید که بعد از post= می آید. که این عدد آیدی ID نوشته ی شما می باشد. (در تصویر زیر عدد ۵۶ آیدی نوشته ی ما می باشد)

آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

آموزش پیدا کردن ID برگه‌ها و نوشته‌ها در وردپرس

برای پیدا کردن ID در برگه های وردپرس نیز از همین روش استفاده می‌کنیم. در لینک صفحه ویرایش برگه مورد نظر نیز به دنبال عدد بعد از کلمه POST باشید.

4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question