نمایش موقعیت کاربران در صفحات وبسایت وردپرس با استفاده از افزونه

نمایش موقعیت کاربران در صفحات وبسایت وردپرس با استفاده از افزونه
Rate this post

Breadcrumb ویژگی بسیار جذابی برای بازدیدکنندگان است که مکان فعلی کاربر را دنبال می کنند، در این مقاله قصد دارم نحوه ساخت breadcrumb با استفاده از افزونه در سایت وردپرس را آموزش دهیم .

با افزونه Breadcrumb  می توانید موقعیت کاربران را در هر مکان وب سایت خود از طریق کد کوتاه نمایش دهید.

ویژگی های افزونه :

از طریق کد کوتاه استفاده کنید.
متن جداکننده سفارشی
متن سفارشی در مقابل Breadcrumb.
صفحه نمایش Breadcrumb در صفحه اصلی، هر نوع پست، صفحه، صفحات پدر و مادر، صفحه نویسنده، صفحه آرشیو، صفحه برچسب، صفحه طبقه بندی سفارشی، صفحه جستجو.

آموزش کار با افزونه Breadcrumb :

در پیشخوان وردپرس وارد بخش نصب افزونه شوید و افزونه Breadcrumb را نصب و سپس فعال کنید. پس از فعال سازی گزینه ای با عنوان “BreadCrumb” در منوی وردپرس ایجاد می شود. در این بخش با تنظیمات افزونه رو به رو خواهید شد که به بررسی آنها می پردازیم:

Breadcrumb-plugin

Breadcrumb-plugin

صفحه تنظیمات افزونه شامل چهار تب با مشخصات زیر می باشد:

بخش options :

این بخش مربوط به تنظیمات نمایش مثل فونت، علامت جداکننده و اینکه در چه بخش هایی در وردپرس فعال شود را مشاهده می کنید. در بخش Breadcrumb front Text میتوانید یک متن اولیه برای نمایش مسیر کاربر که در سایت نمایش داده می شود بنویسید. در صورتی که یخواهید چیزی نمایش داده نشود فیلد را خالی بگذارید. در فیلد جدا کننده مسیر کاربران ، علامت جداکننده دلخواه خود را قرار دهید. سپس انداره فونت Breadcrumb را تعیین کنید. و در آخر عبارت home را میتوانید نمایش و یا مخفی کنید.

بخش style:

در این بخش می توانید تم و  رنگ بندی را مشخص کنید. ابتدا پوسته Breadcrumb را انتخاب کنید، سپس رنگ متن، جدا کننده و پس زمینه Breadcrumb را به صورت دلخواه انتخاب کنید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخش Short-code :

در این بخش می توانید از شورت کدی که می دهددر هر جایی که میخواهید مسیر کاربران را نمایش دهید کپی و جایگذاری کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question