مراحل ساخت فهرست در وردپرس

Rate this post

از سمت راست پیشخوان بر روی “ نمایش»فهرست ها ” کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه “یک فهرست جدید ایجاد نمایید” کلیک کنید تا یک فهرست جدید ایجاد نمایید.

حالا در فیلد نام فهرست یک نام برای فهرست خودتان وارد کرده و روی دکمه “ساخت فهرست” کلیک کنید تا عملیات ساخت فهرست در وردپرس انجام شود.

بعد از ساخته شدن فهرست از منوی سمت راست که شامل برگه‌ها، نوشته‌ها، پیوندهای دلخوه، دسته‌ها و… است موارد مورد نظر خود را اضافه نمایید.

ضمناً می توانید روی دکمه ” تنظیمات صفحه” در بالای صفحه کلیک کنید تا منوی آن باز شود . با فعال کردن تیک گزینه های جعبه ها و نمایش خصوصیات پیشرفته فهرست میتوان مدیریت بیشتری روی لینکهای فهرست داشته باشید و موارد بیشتری به منوسمت راست اضافه نمایید.

اگر افزونه هایی مانند ووکامرس را فعال کرده باشید، گزینه های برچسب و دسته بندی مربوط به آن در بخش جعبه ها نمایش داده خواهد شد که با انتخاب آن می توانید از لینکهای مربوط به دسته و برچسب ووکامرس در فهرست وردپرس استفاده کنید.

خوب حالا از منو سمت راست موارد مورد نظر خود را که قصد دارید تا به فهرست شما اضافه شوند رو انتخاب کرده و روی دکمه “افزودن به فهرست” کلیک کنید و چند لحظه‌ای منتظر باشید تا فهرست اضافه شده و در سمت چپ در زیر عنوان ساختار فهرست به شما نمایش داده شوند.

مدیریت زیرمنو در فهرست وردپرس و تغییر چیدمان منو وردپرس

بعد از اضافه کردن موارد مورد نظر خود به فهرست حالا می توانید تا با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن، منوهای ساخته شده رو به صورت زیر منو ایجاد کنید و برای هر منو مادر چندین منو فرزند انتخاب کنید و برای هر یک از این فرزندها هم قادر هستید تا مجددا چندین فرزند دیگه تعیین کنید تا به صورت آبشاری و یا مگامنو در سایت نمایش داده شوند. به این صورت که با بردن نشانگر ماوس روی منوهای مادر به ترتیب منوهای فرزند نمایش داده شوند. بنابراین به منظور تعیین منوی مادر و فرزند کافیه تا نشانگر ماوس را مشابه تصویر زیر روی منوی مورد نظر گرفته و با کمی جایجایی اونها را به صورت درختی مرتب کنید و یا به جایگاه دیگری از یک منوی مادر دیگه انتقال دهید.

تغییر چیدمان منو وردپرس

تغییر چیدمان منو وردپرس

مدیریت جایگاه فهرست

بعد از ایجاد فهرست و قرار دادن موارد مورد نظر در آن برای تعیین مکان نمایش منو در سایت، در پایین صفحه از قسمت “تنظیمات فهرست»مکان نمایش” گزینه “منو بالایی” را انتخاب نمایید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question