مراحل فعال سازی مگامنو و نوار بالایی سایت در قالب آبادیس

Rate this post

فعال کردن مگامنو

بطور پیش فرض بعد از ایجاد ساختار درختی برای منوها، در سایت زیر منوها بصورت آبشاری نمایش داده می شود. حالا اگر بخواهیم بصورت مگامنو نمایش داده شود باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱- روی دکمه ” تنظیمات صفحه” در بالای صفحه کلیک کنید تا منوی آن باز شود و از قسمت ” نمایش خصوصیات پیشرفته فهرست ” گزینه کلاس css را فعال نمایید.

۲- از بین مواردی که به فهرست اضافه شده، هرکدام که در ساختار درختی بالاتر می باشد و شما می خواهید زیر منو های آن بصورت مگامنونمایش داده شود، بر روی علامت مثلث رو به پایین کنار آن کلیک کنید تا ویژگی های منو نمایش داده شود. حالا در بخش کلاس css اختیاری عبارت” megamenu ” را وارد نمایید.

درنهایت بعد از اینکه جایگاه هر آیتم رو تغییر دادید و منوهای مادر و فرزند به درستی و دلخواه خودتان مرتب شدند روی دکمه ذخیره فهرست کلیک کنید.

مراحل فعال سازی نوار بالایی سایت

۱- ساخت فهرست جدید برای منوی بالایی سایت

​از سمت راست پیشخوان بر روی “ نمایش»فهرست ها ” کلیک کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه “یک فهرست جدید ایجاد نمایید” کلیک کنید تا یک فهرست جدید ایجاد نمایید. بعد از ایجاد فهرست و قرار دادن موارد مورد نظر در آن در پایین صفحه، مکان نمایش گزینه “منو بالایی” را انتخاب نمایید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

۲- فعال سازی نوار بالایی سایت و تغییر متن سمت چپ

​از سمت راست پیشخوان بر روی “ نمایش»سفارشی سازی ” کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید. در صفحه تنظیمات وارد بخش “سربرگ(هدر)سایت” شوید و گزینه “نمایش منوی بالای سایت” را فعال نمایید. در انتهای همین بخش می توانید متن نمایشی در بخش چپ را نیز ویرایش نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

question